Wirtualny Spacer

Kliknij na baloniki a przeniesiesz się do wirtualnego przedszkola

giweather joomla module

Przekaż   1%

Gość z Paragwaju

W czwartek 8 września zawitał do naszego przedszkola niezwykły gość. Była to siostra Elżbieta, która na co dzień mieszka i pracuje w Paragwaju. W bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom z trzech najstarszych grup kulturę, obyczaje i środowisko naturalne Paragwaju. Najpierw pokazała na globusie Amerykę Południową i Paragwaj. Deci miały okazje porównania naszego kraju z Paragwajem, np. wielkości terytorialne, flagę, język. Każdy mógł dotknąć i obejrzeć takie rekwizyty jak, np. flaga, makatka, serwetka, niesamowity termos oraz przymierzyć prawdziwy indiański pióropusz, bo jak się dowiedzieliśmy Paragwajczycy są potomkami Indian. Dzieci chętnie próbowały paragwajską herbatkę – terere. Na zakończenie spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały zdjęcia flory i fauny oraz z życia Paragwajczyków. Teraz już wiedzą, że cytrusy spotykane w sklepach mogą pochodzić z Paragwaju, jakie zwierzęta egzotyczne na co dzień zamieszkują Amerykę Południową. Dowiedziały się również, że rok szkolny rozpoczyna się w lutym, a dzieci mówią w języku hiszpańskim i łarami. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a wszyscy byli zauroczeni osobą siostry Elżbiety. Bardzo dziękujemy siostrze Elżbiecie za cenne informacje i niesamowite wrażenia i zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie z przedszkolakami za dwa lata.

D.Woźniak

Copyright © 2024 Przedszkole nr 5  Rights Reserved.